www.finparada.cz 

Cíl společnosti:
Díky vlastnímu systému zpracování dat chceme nabídnout klientům důležité informace z oblasti bankovního a pojišťovacího trhu

Historie:
V roce 2000 zakládají dva společníci se zkušenostmi z bankovního a softwarového sektoru společnost Scott & Rose. Společnost začíná zpracovávat data a informace o poplatcích bank do první databáze a odběr informací si objednává první klient. V dalších letech roste rozsah poskytovaných výstupů, k prvotnímu zpracování poplatků začínáme zpracovávat i úrokové sazby a dále i další informace (parametry) o bankovních produktech. Roste i počet bank, kterým dodáváme data a informace.

V roce 2005 vstupujeme na Slovenský trh a navazujeme spolupráci s prestižním klientem - Slovenskou bankovní asociací, pro kterou rozvíjíme námi připravený benchmark poplatků ve vybraných Evropských státech. V následujících letech získáváme další bankovní klienty v SR. V České republice rozšiřujeme poskytované služby i na specializované mystery shoppingy zaměřené na finanční produkty a začínáme dodávat data a informace o pojišťovacích produktech a produktech stavebních spořitelen.

Zkušenosti se zpracováním, srovnáním a analýzou dat a informací o finančních produktech využíváme od roku 2009 pro přípravu a realizaci systému hodnocení v soutěži Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna, kterou vyhlašuje prostřednictvím Hospodářských novin vydavatelství Economia.

V roce 2009 také spouštíme nový portál Money & Business point www.mbpoint.cz, na kterém integrujeme nabídku Competitive intelligence pro finanční specialisty.

V polovině roku 2011 spouštíme finanční portál pro veřejnost www.finparada.cz s vlastní redakcí a zpravodajstvím. Obsah Finparády.cz se nám daří postupně integrovat na zpravodajský portál Aktuálně.cz, Peníze.cz a další místa internetu - viz Partneři.
Za prvních šest měsíců dosahujeme na portálu Finparáda.cz a na partnerských místech internetu více než 120 tis. návštěv.

Na základě výsledků žebříčků nejlepších produktů na portálu Finparáda.cz vyhodnocujeme v lednu 2012 Finanční produkty roku 2011 - více zde

30.6.2012 slavíme první narozeniny portálu Finparáda.cz s novou Kalkulačkou penzí včetně konfigurátoru dalších možností spoření. Na portál MBpoint.cz převádíme z MS Excel modely pro benchmark poplatků Coral a úrokových sazeb Varan.

V polovině roku 2012 rozšiřujeme spolupráci s portálem Peníze.cz o dodávku dat za oblast úvěrových produktů a o hodnocení nejlepších finančních produktů podle Žebříčků portálu Finparáda.cz.

Finanční zpravodajský portál Finparáda.cz v dubnu 2013 přichází s novým projektem. Jde o soustředění informací o všech slevách a bonusech od bank, stavebních spořitelen, pojišťoven a penzijních společností na jednom místě. Stránky jsou jak součástí jednotlivých produktových agend na Finparádě.cz, tak se na ně dostanete i přes novou stránku Slevoparáda.cz.

Scott & Rose, 2015